Спокій, врівноваженість, радість…..

Для Вас, Батьки

10 порад, як адаптувати дитину до першого класу:
Батькам першокласників, важливо пам’ятати, що для дитини – це стрес, перехідний період, який вимагає часу для адаптації у нових для нього умовах.

Перед дитиною виникають нові завдання, підвищені вимоги і прийняття ним цих змін відбувається не відразу, тому наберіться терпіння і пам’ятайте, що ви дорослий, а значить, уже знаєте на власному досвіді, як це подолати, а дитина ще немає і ваше завдання йому в цьому допомогти.

Дозвольте своїй дитині розвиватися в її власному темпі, усі діти різні, але в більшості шкіл до всіх пред’являють однакові вимоги. Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми, радійте навіть маленьким досягненням і не засуджуйте за промахи, підкажіть, підтримайте – не відбийте інтерес до знань у самому початку шляху.
Не перевантажуйте дитину додатковими позашкільними заняттями в першому класі, особливо якщо дитина не встигає засвоїти шкільну програму.
Будьте зацікавлені його шкільним життям, запитуйте про те, як він провів день у школі, а не якісь позначки він отримав.
Вислухайте і постарайтеся зрозуміти, що схвилювало дитину. Навіть якщо вам це здається несуттєвим, можливо він вперше зіткнувся із подібною ситуацією і ще не має досвіду реагування на неї, запропонуйте варіанти на майбутнє, як вести себе, якщо …
Забезпечте повноцінний режим харчування і сну. Дитині необхідно 10 годин сну для повноцінного відпочинку. «Смаколики» для перекусу, або улюблена іграшка, необхідні дитині, як прояв турботи з вашого боку і частинка будинку в новому, ще не освоєному шкільному світі.
Дотримуйтесь регулярності у прояві інтересу, підтримки і турботи.
Завжди залишайтеся на боці дитини. Якщо вчитель зробив зауваження, або у дитини трапився конфлікт з однолітками, вислухайте його версію і постарайтеся зрозуміти, чому він вчинив так і які висновки з цього зробив, поясніть можливі наслідки тих чи інших вчинків.
Ваша дитина індивідуальна, приймайте в дитині все, дайте можливість проявити ініціативу, самостійність і придбати власний досвід.
Мотивуйте на нові звершення, довіряйте дитині і будьте поруч.
Якщо виникають складні ситуації, в яких вам не вистачає інформації та особистого досвіду, не соромтеся звертатися до фахівців. Психологічний комфорт вашої дитини – запорука його здоров’я і успіхів у навчанні “.

БАТЬКАМ ОБОВ’ЯЗКОВО ДО ПРОЧИТАННЯ!!!
Дитячі психологи радять виключити з промови деякі фрази, щоб не травмувати малюка, неважливо скільки йому від народження – він все розуміє, навіть інтонації.
1. У тебе нічого не виходить – дай я зроблю!
Ця фраза травмує малюка і заздалегідь програмує на невдачу. Він відчуває себе дурним і незграбним і в майбутньому боїться проявити ініціативу, думаючи, що мама знову буде кричати.
2. Візьми, тільки заспокойся!
Важко витримати багатогодинне тужливе «ну будь ласка, ну дай». Але, погодившись дати дитині те, що він просить, батьки, самі того не бажаючи, дають зрозуміти: ниттям і вмовляннями можна домогтися всього, і мамине «ні» не варто сприймати всерйоз.
3. Ще раз таке побачу – ти в мене отримаєш!
Як показала практика, далі погроз справа не доходить. Ні мама, ні тато не здійснять покарання, а дитина буде тільки наляканий. Подібна фраза у дітей викликає лише образу і здивування. Дитина повинна точно знати, чого варто очікувати в тому чи іншому випадку. А раптові зриви батьків ні до чого доброго не приведуть.
4. Я сказав(а) негайно перестань!
Замість того, щоб «перестати» дитина починає протестувати плаче і вередує,
підлітки мовчки йдуть і замикаються в собі.
5. Ти повинен розуміти, що …
У багатьох дітей виникає захисна реакція на цю фразу і її занудне продовження.
Малюк не розуміє моралей і, не слухаючи, переключається на щось інше. Найгірше повчання сприймаються дитиною, коли він схвильований, засмучений або розсерджений.
6. Хлопчики (дівчинки) так себе не ведуть!
Постійно повторюючи це, є шанс прищепити дитині певні стереотипи. І в дорослому житті, виріс вже хлопчик буде сприймати власну емоційність як щось недостойне, а дівчинка – відчувати комплекси з приводу «нежіночою» професії або недостатньо прибраній квартири.
7. Не переймайся через дурниці!
Так, дитина може засмутитися, що йому машинку не дали або будинок з кубиків розсипався.
Адже в його маленькому світі саме машинка і будиночок – найважливіше! Демонструючи зневагу до проблем дитини, можна втратити його довіру і надалі не дізнатися про інших, зовсім не ерундовых проблеми.
8. Побережи моє здоров’я!
Нерідко деякі мами кажуть це малюкам. І рано чи пізно все це перестає
сприйматися всерйоз, як у казці про пастуха і вовків. І дійсно погане самопочуття мами дитина за звичкою може не звернути уваги. Він подумає, що мама скаржиться лише б він перестав шуміти, стрибати, грати і т.д.
9. Ні, це ми не купимо – грошей немає (дорого)!
Важко пояснити дитині, чому не варто купувати все підряд. Але виходить, якщо у мами чи тата будуть гроші – можна купити в магазині все! Малюк саме так розуміє цю фразу. Дитині важливо допомогти зрозуміти, чому батьки йому це не купують.
10. У всіх діти як діти, а ти……господнє покарання, нечупара, тюхтій і т.п.
Подібні ярлики знижують самооцінку, і дитина дійсно починає їм відповідати.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

✔ Порада найголовніша – хвалимо на людях, лаємо наодинці!

✔ Теж важливо – лаємо не дитину, а її вчинки !

✔ Не “нападаємо” на дитину всією родиною!

✔ Не шкодуємо тут же, якщо вилаяв батько, тримаємо нейтралітет … хоча б деякий час.

✔ Радьтеся з дитиною з питань , що стосуються вашої родини: що приготувати до обіду , як краще провести вихідні , які меблі купити в будинок і т.д.

✔ Створіть у сім’ї традицію успішних переговорів. Запитайте свою дитину , що вона відчуває, коли бере участь у прийнятті рішення нарівні з дорослими .

✔ Давайте будемо говорити нашим дітям про те, як ми їх любимо!

✔ Розділіть, для себе в першу чергу, ставлення до своєї дитини і до її вчинків .

✔ Поговоріть з ним про його реальні досягнення і про почуття, які у нього виникали під час процесу і при отриманні результату .

✔ Частіше хваліть свою дитину за кожну дрібницю, пояснюючи , за що ви його хвалите. Давайте йому приємні визначення, що закріплюють хорошу поведінку: «старанний учень», «творчий хлопчик», «акуратна дівчинка», «наполеглива людина» і т.д.

✔ Якщо ваша дитина на вас образилася , попросіть у неї пробачення і скажіть про те , як сильно ви його любите. Батько , здатний вибачитися перед дитиною, викликає у нього повагу, і відносини стають ближчими і щирими.

✔ Важливо, щоб дитина вміла гроші рахувати, витрачати, економити, отримувати задоволення від покупок, ставитися відповідально до сімейних грошам, поважати працю і тих, хто трудиться. І тоді , коли він виросте, він навчиться заробляти гроші і забезпечувати свою сім’ю.


Theme by Ali Han | Copyright 2024 Новосільська М.А. вчитель початкових класів Токарівської ЗОШ І – ІІІст. | Powered by WordPress